ТОП-5 найцікавіших скельних місць в Карпатах

1. Тустань

   Тустань – наскельне місто-фортеця, знаходиться в селі Урич Сколівського  району Львівської області.
   Наскельна дерев’яна фортеця Тустань знаходиться поблизу села Урич,  розташована на скелях-пісковиках, висотою 85 метрів. Скелі комплексумають назви: Камінь, Гострий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел). Виникла оборонна споруда в ІХ столітті, як митний та оборонний пункт, заснований племенами Білих Хорватів.

   Тустань - не просто скелі, а унікальний історико-ландшафтний комплекс, аналогів якому немає в усій Європі. Упродовж ІХ–ХVІ ст. тут існувала наскельна фортеця-митниця Тустань: давні будівничі «наростили» на скелях дерев’яні конструкції. Дерево до нашого часу не збереглося, а вирубані у скелях пази, численні знаки і символи на камені можна побачити і тепер.

2. Манявський скит і Манявський водоспад

  Знаходиться  у с. Манява Богородчанського району Івано-Франківської області, водоспад – за 5 км від села у лісі.

Село Манява – одне з визначних місць Прикарпаття. Тут розташований Манявський скит – оборонний монастир, заснований на початку XVII ст. Йовом Княгиницьким.

  На території Манявського скиту збереглися давні мури і вежі, келії та підземелля. У наш час із дерева відбудовано церкву святих Бориса і Гліба. Неподалік від монастиря є скеля Блаженний камінь і цілюще джерело, з якого колись і почалася історія скиту.
За п’ять кілометрів від села, в ущелині серед лісу розташований один з найвищих водоспадів Карпат – Манявський. Висота падіння води сягає 18 метрів.

3. Вигодська вузькоколійка

   Ще одна туристична  принада Прикарпаття. Починається у Вигоді, що за Долиною.  Там збереглася унікальна для України вузькоколійна залізниця, нею їздить екскурсійний потяг – «Карпатський трамвай».  Ідея створення туристичного проекту на базі функціонуючої дерево-перевізної вузькоколійки була реалізована у 2003 році, під час проведення Бойківського Міжнародного фестивалю. Зараз Карпатський Трамвайчик – дуже популярний. Покататися на екскурсійному міні-поїзді тепер бажають багато українців, а також гості нашої держави.
  Маршрут потяга починається у Вигоді і пролягає в горах, вздовж річки Мізуньки. Є два маршрути – коротший, тривалістю 4 години і ідеально підходить для сімей з дітьми. І довший - майже на цілий день, в якому крім поїздки на потязі можна піднятися на Лису Гору. Він відбувається тільки по попередньому замовленню.
  У Вигоді знаходиться дуже цікавий  музей «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», який немає аналогів в Україні. Музей створений в колишній резиденції барона Поппера,в одій із найстаріших будівель селища Вигода.
  Чим унікальний музей – тут дозволено торкатися до експонатів,багато цікавого можна почути, понюхати, побачити. Тут ви зможете залізти у лисячу нору, пташине дупло, покерувати потягом. Інтерактивна експозиція  музею не дасть скучати ні дорослим, ні дітям.

4. Гора Писаний камінь

  Висота гори Писаний Камінь 1221 м над рівнем моря, розташована в межах Покутсько-Буковинських Карпат. Писаний Камінь — одне з найгарніших та найзагадковіших місць Верховинщини, окутане легендами та містичними особами.

  Це комплекс мальовничих скель висотою від 2 м до 20 м. Деякі наскельні зображення відносять до часів Київської Русі. За давніми легендами тут було язичницьке капище.
Гору ще називають місцем сили. Побувавши тут, можна відчути енергетику цього місця, послухати  легенди і уявити світ, в якому жили наші предки. Тут бувало багато діячів української культури, серед яких Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський.

5. Терношорська Лада

   У Косівському районі на відстані 120 км від Івано-Франківська появилося нове місце сили. На околиці села Снідавка у 2007 році професор Прикарпатського університету Микола Кугутяк виявив  давнє скельне святилище. 
В урочищі Терношори знаходиться однойменна гора висотою 989 м над рівнем моря. На її південному схилі нагромаджені велетенські камені різної конфігурації – можна роздивитися і побачити голову лева, дракона,  жінку з окресленими формами. ЇЇ ототожнюють  із язичницькою богинею родючості – Ладою.
  Існують різні думки на рахунок Терношорської Лади. Деякі археологи схиляються до думки, що це звичайні природні утворення, яких у Карпатах повно. Природні стихії надали камінню незвичної форми, явних слідів людської обробки вони там не зауважили. 

Побувавши тут, ви можете скласти своє бачення цього цікавого місця.У  статті  використані матеріали із Вікіпедії і статті Івана Бондарєва.

 

Рекомендуємо

package
  • Рекомендуємо
  • Угорщина
Від 19,500грн Переглянути тур

Хайдусобосло з Івано-Франківська 7 ночей

Чернівці - Івано-Франківськ - Калуш- Стрий - Хайдусобосло - Стрий - Калуш- Івано-Франківськ - Чернівці, Hungary 20 вер. - 29 вер.
package
  • Рекомендуємо
  • Карпати
package
  • Рекомендуємо
  • Карпати

21.07 Один день у гуцулів: Шешорські водоспади - Маєток Св. Миколая - г. Острий - Косів - Еко-ферма

Івано-Франківськ - Пістинь - Косів - Яворів - Івано-Франківськ, Ukraine