Автобусні тури

Подорож по Грузії

  Тбілісі - Мцхета - Горі - Сігнагі - Степаннцмінда - Боржомі - Тбілісі , Ukraine
24,200грн / Особа

Дати

Індивідуальний тур, під запит

Тривалість

9 днів

Маршрут

Тбілісі - Мцхета - Горі - Сігнагі - Степанцмінда - Боржомі - Тбілісі

Опис

Подорож по Сакартвело

8 ночей

Загальна вартість по даній програмі становить 48 400 грн. що є 1760 дол. США на 2-х осіб.

 

День 1

Зустріч в аеропорту в Тбілісі

Поселення у готелі у Старому місті. 

Оглядова екскурсія старим містом: Тбілісі – це чудове поєднання старих кривих вуличок, терас будинків, увитих виноградною лозою, старовинних церков з черепичними куполами, руїн стародавніх монастирів, традиційних грузинські двориків з химерними різьбленими верандами.  По канатній дорозі піднімаємося до статуї Мати-Грузії. Далі  Фортеця Нарікала, яка є найдавнішою пам'яткою, своєрідною «душею і серцем міста» (IV століття н.е.).  Від фортеці йдемо до Сірних лазень, які збудовані в стилі класичної східної архітектури.  Це низькі, присадкуваті будівлі, зверху закриті напівкруглими куполами з великими скляними отворами в центрі, вікнами, що служили, освітлюють внутрішні приміщення, оскільки самі лазні знаходяться нижче рівня землі. Територія сірчаних лазень закінчується Інжировою ущелиною з гарним водоспадом. 

Пам'ятник засновнику міста цареві Вахтангу Горгасалі - найвідоміший пам'ятник у Тбілісі, був зведений у 13 ст.  біля краю кам'янистого берега Кури і був у минулому фортецею і резиденцією грузинських царів, звідси відкривається дуже неймовірна панорама на Старе місто.  Міст Миру  - цей пішохідний міст на річці Курі який з'єднує Старе місто і сучасний Тбілісі. Оригінальна конструкція мосту довжиною 156 м спроектована італійським архітектором Мікеле де Луккі спільно з французьким інженером-освітлювачем Філіппом Мартіно.  Вночі міст підсвічується різними за кольором вогнями, що переливаються — всього їх близько 30 тисяч.   

Фігурка Тамади - бронзова фігура встановлена ​​на початку пішохідного кварталу, який у Тбілісі називають Шарден (Шардені).  Його названо на честь французького підприємця Жана Шардена, який у XVII столітті здійснив подорож на Схід через Грузію.  А Тамада, відполірована туристами, насправді є копією фігурки VII століття до н.е., знайденої під час розкопок у Західній Грузії. 

Театр маріонеток Резо Габріадзе - сама будівля дуже незвичайна, а в околицях театру  - безліч затишних кафешок, у тому числі театральне кафе. В меню - страви грузинської та європейської кухні, інтер'єр створений самим Резо, столи та стільці вручну розписані фразами з його фільмів  та спектаклів.  При вході – копія Чижика-Пижика з Фонтанки. 

Район Шарден - знаменита вулиця внизу старого міста, на якій сконцентровано все нічне життя міста, з великою кількістю барів і ресторанів, терас і арт-галерей, вулиця нагадує Єлисейські поля з численними ресторанчиками та кафе, бутіками, арт-галереями, художніми салонами та сувенірними  лавками. 

Ніч у Тбілісі.

День 2

Сніданок у готелі. 

Відвідування стародавнього храму-монастиря Джварі (VI ст).  Чудовий храм, найвідоміший пам'ятник архітектури та символ Грузії, шедевр світової архітектури та грузинського середньовічного зодчества.  На вершині гори, де розташований храм, відкривається фантастичний вид на місце злиття двох річок – Кури та Арагві, а також на давню столицю Грузії – Мцхету.

Далі ми їдемо в стародавню столицю Грузії Мцхету – місто-музей, внесене до переліку пам'ятників всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і відвідаємо кафедральний Собор Светіцховелі (1010-1029 рр.).  Потім скуштуємо традиційне лобіо, чудові хінкалі та найніжніші хачапурі у Східній Грузії.

Екскурсія в Уплісцихе  –  печерне місто в Грузії,  висічений в скелі – один з найважливіших пам'ятників грузинської культури.  Якщо вірити легенді, місто в скелі видовбав правнук самого Ноя. Археологи стверджують, що  печерному місту Уплісціхе близько трьох тисяч років.  Місто залишалося «живим» аж до періоду Середньовіччя. 

Місто Горі  – старовинне місто, розташоване біля злиття Кури та Ліахві, засноване царем Давидом Будівельником у XII ст.  Протягом століть Горі був жвавим пунктом торгівлі зі Сходом. Фортеця Горисцихе розташована на великому пагорбі у центрі Горі і оперезана фортечними стінами колись грізної твердині, а її оборонні споруди уступами спускаються схилами.

Є  можливість відвідати Музей Сталіна, який знаходиться у величезну радянській будівлі, біля якої стоїть особистий броньований залізничний вагон Сталіна;  крім вагона, поруч із музейною будівлею, всередині захисного павільйону, розташовується маленький будинок, в якому він народився і до 4-х років жив зі своєю сім'єю. 

Повернення до Тбілісі. 

Ніч у Тбілісі.

День 3

Сніданок у готелі. 

Виїжджаємо до Кахетії (винний край Східної Грузії).  У популярних тут пекарнях, у круглій печі печуть найсмачніший грузинський хліб -лаваш -дедаспурі ("мамин хліб"). Ви побачите найдавніший спосіб випікання кахетинського хліба - шоти і зможете спробувати гарячий і ароматний лаваш. 

Їдемо в місто  Сигнаги - «місто вічного кохання», розташоване на вершині гірського хребта, що височіє над Алазанською долиною, звідти відкриваються найкращі панорами у всій Грузії: червоні дахи будинків, красивий парк, з могутніми монастирськими кипарисами, базиліки, а вдалині – засеніжені вершини гір. Відвідування монастирського комплексу Бодбе

Гвірабі тунель і винний погріб – тут знаходиться унікальне сховище кращих вин Кахетії, дуже гарний і вирубаний у скелястому схилі гори Кавкасіоні, довжиною до 8 км, розташованому в Кварельському районі Кахетії;  на ліфті можна потрапити в ресторан, звідки відкривається феєричний краєвид на Алазанську долину, тут можна випити кави або смачно пообідати чудовими грузинськими стравами. 

Ніч у Кахетії.

День 4

Сніданок у готелі.

Їдемо в  Будинок Вина корпорації  Кіндзмараулі - знамените винне підприємство на території Кахетії, що виробляє всім відоме та улюблене знамените напівсолодке вино «Кіндзмараулі».   Тут можна придбати найрізноманітніші  вина за цінами, іноді вдвічі нижчими від тбіліських.

Їдемо на озеро Іллі, яке назване на честь письменника Іллі Чавчавадзе. Це гірське озеро, поряд із містом Кварелі, на північній стороні Алазанської долини.  Навколо озера йде асфальтована доріжка, якою можна кататися на велосипеді, купатися і прогулятися пішки. 

Поїздка в древній монастирський комплекс Некресі – найстаріший храм Грузії IV століття, звідки почало своє поширення по всій Грузії християнство. Це місце з унікальною природою -  з вершини гори, на якій стоїть монастир, відкривається чудовий краєвид на Алазанську долину.  Колись обитель була будинком для більш ніж 2000 ченців і була оточена досить великим містом.  До наших днів дійшло лише кілька будівель, але кожна з них — справжній скарб, який варто побачити, мандруючи Кахетією. 

Відвідаємо давню столицю Кахетії - царську фортеця Грімі (XVI ст.) – комплекс споруд оточений стіною з вежами та амбразурами, звідси відкриваються панорамні краєвиди на довколишню  долину.

Відвідування  садиби-музею Олександра Чавчавадзе в селищі Цинандалі  – родовий маєток, палац княжого роду Чавчавадзе, з яким пов'язано безліч дивовижних, прекрасних та трагічних подій в історії Грузії.  Звідси почалася європеїзація Грузії, звідси почалося грузинське виноробство у тому вигляді, який ми маємо зараз, звідси почалася грузинсько-російська інтеграція у світлих своїх формах.  Нині тут знаходиться музей та величезний парк із реліктовими деревами. 

Телаві - найдавніше місто Грузії, що знаходиться в долинах річок Іорі та Алазані, відоме з I-II ст. н. е., свого часу довго був важливим торговим центром на караванному шляху з Близького Сходу до Європи. 

Ніч у Кахетії.

День 5

 Сніданок у готелі. 

Їдемо в регіон Мцхета-Мтіанеті в напрямку схилів хребта Сабадурі, . Дорога приводить вас до  красивого  Сабадурського заповідника  - там неймовірна, казкова, приголомшлива природа. У лісі повно віковічних дерев, природних джерел, древніх монастирів та.  Стежка петляє ледь помітно - настільки густа і химерна рослинність у лісі. 

Городище Кветера - існувало в тому місці, де зараз знаходиться храм Кветера. Храм дуже самобутній і не схожий на жодного зі своїх сучасників - це найкрасивіший храм X століття, що зберігся.  Крім нього на місці городища зараз можна побачити залишки стародавньої стіни і в'язниці. 

Відправляємося до гір Великого Кавказу.  Їдемо до  гірськогое озера Жінвалі, з зупинкою біля Жинвальського водосховища, що є одним з найбільших водних резервуарів у Грузії та  замку  Ананурі (XVI ст.), який розташований над річкою Арагві.  Фортеця Ананурі розташована на Військово-Грузинській дорозі і відноситься до ранньої феодальної епохи. Вона служила форпостом оборони, перекриваючи дорогу, що веде з Дарья. 

Гудаурі – гірськолижний курорт, побудований австрійцями, посеред неймовірної природи Кавказьких гір.  Ми відвідаємо Арку Дружби, побудовану разом із оглядовим майданчиком на висоті 2384 метрів у Казбегському районі, на Хрестовому перевалі біля Військово-Грузинської дороги і Мозаїчне панно, одне з найпопулярніших місць у туристів для фотозйомки.  Піднімемося на Хрестовий перевал (2379 м.н.р.м) і звідти відправляємося в Степаннцмінду по Військово-грузинській дорозі - захоплююча подорож на північ, до гори Казбек (5 047 м.н.р.м.) П

Поселення в готелі, де є зал для заняття йогою. 

 День 6

Сніданок у готелі. 

Екскурсія по селещу Степанцмінда: дивимося знизу на храм пресвятої Трійці Гергеті (2170м.) - дивовижний храм – один з небагатьох розташованих так високо в горах.   При ясній погоді звідси відкривається найвідоміший вид на одну з найвищих вершин Грузії - гору Казбек (за ясної погоди обов'язково варто піднятися нагору, до храму Гергеті, щоб побачити захоплюючі, просто феєричні пейзажі гір Великого Кавказу). 

Дар'яльська ущелина  - шлях пролягає вздовж річок Терека та Арагві  по мальовничій дорозі, де стіни скель над руслом річки Терек піднімаються на кілометрову висоту!  Квітучі долини з садами і виноградниками, пахучі альпійські луки, льодовики високогір'я, вузькі скелясті тіснини, на дні яких вирують і піняться річкові потоки, снігові вершини великих гір - все це створює романтичний настрій, є яскравим джерелом натхнення

Піший  трек  по гірській ущелині  Гвелеті  до найкрасивішого гірського водоспаду.  На території ущелини можна зустріти місцеві селища, застиглі осади мінеральних вод, льодовикові та річкові відкладення.  Гірські хребти довкола формують свіжі льодовики.  Ущелина багата на газовані мінеральні води. 

Село Сно – розташоване на березі річки Сно, споруджено на скелястому пагорбі, оточене майже круговою кам'яною огорожею, а в середині споруджено вежу у формі піраміди.  Побудована на рубежі XVI–XVII століть.  Звідси складними, але короткими шляхами воїнам можна було переправитися через гірські перевали до Хевсуретії та Пшаві. 

Ви відвідаєте Село Джута, воно розташоване за 20 км від селища Степанцмінда, на кордоні Хеві та Хевсуретії, на південному схилі головного кавказького хребта, в ущелині річки Сноцхалі. Його висота над рівнем моря становить 2160–2200 м., через що село вважається найвищим населеним пунктом Грузії та Європи. 

Ніч у Степаннцмінда.

 День 7

Сніданок у готелі.  

По дорозі з Степаннцмінда ви побачите річку Хада – одна з приток річки Біла Арагві. Тут можна спостерігати унікальне явище грузинської дикої первозданної природи – місце злиття Білої та Чорної Арагві прямо у себе перед очима. 

Їдемо в Боржомі - бальнеологічний курорт, куди приїжджають не тільки відпочивати і відновлювати розхитані ритмом міського життя нерви, але і лікуватися від різних недуг.  Боржомі славиться своїми термальними джерелами.  Пробуємо всесвітньо відому мінеральну воду Боржомі з Катерининського джерела в Боржомському парку .  Її добувають із свердловин приблизно кілометрової глибини, і на території Боржомського національного парку таких свердловин із десяток.  На маленькій центральній площі парку з краника тече боржомська вода, яку абсолютно безкоштовно можна набрати в пляшку.  Тут також продаються цікаві місцеві продукти - варення з шишок і місцевий пилок в баночках.

Прогулянка Боржомським лісом і піший трек до теплих сірчаних джерел, де є 3 басейни (2 невеликі для діток і 1 для дорослих). Дорога займе 30-40 хвилин.  Купання у сірчаних джерелах. 

Ніч у Боржомі.

День 8

Сніданок у готелі. 

Зелений монастир - один із найдавніших чоловічих монастирів на території Грузії.  Розташований далеко від мирської метушні серед прекрасних високих гір, густих зелених лісів і на березі швидкої галасливої ​​річки, що несе свої прозорі води кудись далеко-далеко.  За свідченнями фахівців та істориків, монастирський комплекс був присвячений небесному покровителю Грузії Георгію Побєдоносця.  Найдавніша будівля датується рубежем 9-10 століття і являє собою типову для того часу базиліку.  Опинившись усередині храму, неможливо не відчути дихання давнини. 

Знамените своє цілющим повітрям  курортне місце, де можна  полюбуватися  знаменитою «Зозулею» – маленьким затишним поїздом, що курсує по мальовничій гірській по вузькоколійці, звідки відкриваються приголомшливі види на навколишню природу.  Це єдина в Грузії вузькоколійна залізниця з ретро-поїздами, яка пов'язує курорти Боржомі та Бакуріані.  Гілка була прокладена наприкінці XIX століття  і проходить через міст, побудований особисто Гюставом Ейфелем. 

Замість Зозулі – можна поїхати в регіон Самцхе-Джавахеті. Дорога огинає скелі і петляє між горами вздовж течії річки Мткварі, виходить із міста Ахалцихе і прямує  на південь широкою долиною.  У міру просування гори стають все більш крутими і скелястими, дорога петляє по стрімких скелях, проходить через ущелини, дном якої тече крижана річка Мткварі - в деяких місцях вона буквально гримить порогами.    Ми зупинятимемося в найкрасивіших місцях цього шляху і обов'язково перекусимо в мальовничому місці, на природі, в придорожніх ресторанчиках, де можна спробувати месхурські хачапурі і хінкалі, сільську смажену курку з часником.

Екскурсія до відреставрованої  фортеці  Ахалцихе - батьківщини Шарля Азнавура, древнього центру католицизму в Грузії.  У комплексі, поряд із православною церквою, розташовані мечеть, католицька церква та монастир сестер бенедиктинок, синагога та вірменська церква. 

Знамените древнє печерне місто Вардія (XII-XIII ст.) – девятнадцятиярусне скельне поселення.  Протягом 900 м вздовж лівого берега Кури у прямовисній стіні гори висічено близько 600 приміщень – церков, каплиць, житлових келій, комор, бань, скарбниць, бібліотек.  Збереглися потайні ходи, залишки водопроводу та зрошувальної системи.  Вардзія – пам'ятник епохи Золотого Століття. 

Повернення до Тбілісі.

По дорозі  купуємо  чурчхелу, аджику, грузинські солодощі, зелень, вино, сири та грузинські спеції. 

Ніч у Тбілісі.

День 9

Сніданок у готелі.

Трансфер до аеропору Тбілісі

(При бажанні можна провести цілий день в Тбілісі, зайнятись шопінгом, побачити ще багато цікавого в столиці Грузії)

P.S В програму може бути включена екскурсія з перебуванням в Батумі за рахунок змін в програмі , або збільшення її тривалості.

Включено

 • Організація трансферів з/в аеропорт, зустріч і проводи
 • Супровід по маршруту за програмою на комфортабельному автомобілі з гідом
 • Ночівлі в перевірених готелях, смачні сніданки
 • Відвідування музеїв, визначних пам‘яток, прохід до яких безплатний
 • Інформаційні послуги супроводжуючого тур-лідера, протягом цієї програми (занурення в історію країни, знайомство з культурою, звичаями, традиціями, національною кухнею)

Додатково замовити
(не включено у вартість)

 • Авіапереліт
 • Медична стаховка, Covid-тестування
 • Обіди та вечері, включаюти тур-лідера ( в середньому 25$ в день ) Як правило, гід харчується разом з туристами. Для останніх це вигідно для знайомстві з кухнею, підбором вина, тощо

Рекомендуємо

package
 • Рекомендуємо
 • Карпати
Від 4,585грн Переглянути тур

Різдво в Івано-Франківську

Буковель - Яремче - Івано-Франківськ, Україна 23 груд. - 25 груд.
package
 • Рекомендуємо
 • Карпати
Від 5,370грн Переглянути тур

Автентичний Новий рік в Карпатах 3 дні

Івано-Франківськ - Космач- Галич - Рогатин - Чесники - Івано-Франківськ, Україна 30 груд. - 01 січ.
package
 • Рекомендуємо
 • Карпати
Від 4,915грн Переглянути тур

Новий рік в Карпатах 3 дні

Івано-Франківськ - Космач - Буковель - Яремче - Івано-Франківськ, Україна 30 груд. - 01 січ.